czwartek, maj 23, 2024 17:10

Wizytówki z tłoczeniem

Tłoczenie czasem nazywane jest też suchym tłokiem.

Oryginalna wizytówka ma niezwykle duży wpływ na to czy zostaniemy zapamiętani przez osobę, której ją wręczymy. Owa oryginalność niekoniecznie jednak ma się przejawiać w krzykliwej kolorystyce. Największe wrażenie wywiera zawsze to, co angażuje kilka zmysłów jednocześnie.

Wizytówki z tłoczeniem, podobnie jak te z drukiem wypukłym, oprócz sfery wizualnej oddziałują także na nasz dotyk. Jednak podstawowa różnica miedzy tymi technikami jest taka, że tłoczenie zmienia strukturę papieru przy pomocy matrycy tworząc element po jednej stronie papieru wypukły, a po drugiej wklęsły. Z kolei druk wypukły w żaden sposób nie ingeruje w papier i jest zauważalny tylko po stronie z warstwą farby.

Do wykonania tłoczenia niezbędne jest stworzenie odpowiedniej matrycy tłoczącej, która po wykonaniu zlecenia staje się własnością klienta. Dzięki temu ewentualny dodruk będzie mniej kosztowny.

Tłoczenie zazwyczaj stosowane jest w elementach logo, rzadziej stosuje się je bezpośrednio w tekstach. Zdecydowanie bardziej wpływa to na zauważalność pojedynczego wytłoczonego elementu, którego nie da się przeoczyć.

 

Cennik wizytówek z tłoczeniem:

Jednostronne, jeden kolor druku + tłoczenie:

500 sztuk – cena 795 zł + VAT
1000 sztuk – cena 845 zł + VAT
2000 sztuk – cena 915 zł + VAT

Jednostronne, dwa kolory druku + tłoczenie:

500 sztuk – cena 870 zł + VAT
1000 sztuk – cena 920 zł + VAT
2000 sztuk – cena 990 zł + VAT

 

– W danym nakładzie mogą być wzory dla kilku osób, np. 5 x 100 sztuk (dla pięciu osób) liczymy jako łączny nakład 500 sztuk.
– Papier biała kreda mat 350 g/m2 lub kreda ecru mat 300 g/m2 (jest też możliwy druk na innych papierach).
– Wymiar dowolny (standardowy to 90 x 50 mm).
– Kolorystyka CMYK lub Pantone.
– Termin realizacji 4-5 dni.

Jeśli chcą Państwo zamówić wizytówki tłoczone o innych parametrach, np. inny papier, format, kolorystyka czy ilość bardzo prosimy o kontakt.