czwartek, czerwiec 20, 2024 08:46

QR generator

Kody QR to kody graficzne opracowane przez japońskich informatyków, które umożliwiają zapisywanie danych, takich jak np. nazwa firmy, dane kontaktowe, czy adres strony internetowej. Kod QR zna każdy z nas, możemy go znaleźć na wielu produktach, ma on formę kwadratowego kodu graficznego.

Zamieszczanie kodu QR na wizytówkach daje możliwość szybkiej transmisji danych do telefonu, za pomocą skanowania kodu. Dzięki niemu możemy przekazać dane firmy drugiej osobie, za pomocą smartfona, co niejednokrotnie może ułatwić obu stronom życie i kontakty biznesowe.

Aby posiadać taki kod musimy użyć QR generator. W sieci działa bardzo dużo darmowych generatorów kodów QR. Większość z nich działa bardzo dobrze. Korzystając z nich, warto zwrócić uwagę, na to, czy dany generator jest wyposażony w opcję zapisywania kodu w formie grafiki wektorowej (eps), ponieważ tylko taka zapewnia wysoką jakość wydruku.

Zdania na temat tego, czy warto umieszczać kody QR na wizytówkach są podzielone. Ich zwolennicy twierdzą, że świadczą one o nowoczesności firmy i działaniu w oparciu o nowoczesne technologie, które procentują w oczach klienta. Przeciwnicy kodów QR na wizytówkach twierdzą, że zajmują one za dużo miejsca na i tak niewielkiej wizytówce.  Jedno jest pewne, kody QR nie do każdej branży pasują.

Obecnie kody QR są bardzo popularne i możemy je znaleźć na wielu wizytówkach. Czy zagoszczą na stałe na naszych wizytówce, czy okażą się tylko przejściowym trendem?  Czas pokaże 🙂

Jeżeli już decydujemy się na umieszczenie kodu QR na wizytówce, musimy określić, jaki rodzaj informacji w nim zamieścimy.  Czy będzie to tylko adres do strony www, czy też wszystkie dane firmy.