piątek, kwiecień 19, 2024 00:27

Program do robienia wizytówek

Jeżeli interesujecie się Państwo wizytówkami i tym jak powstają, prędzej czy później traficie na programy do robienia wizytówek. Zazwyczaj są to proste w obsłudze i darmowe narzędzia, które niestety nie są w stanie umożliwić stworzenia dobrego projektu.

Pierwszą przeszkodą, jaką napotykamy w przypadku korzystania z darmowego programu do robienia wizytówek, są ograniczenia w tworzenia projektów. Możliwości takich programów są niezwykle skąpe i zazwyczaj zawężają się do podstawowych zabiegów z tekstem, co z pewnością utrudni uzyskanie zamierzonego efektu.

Głównym problemem, który de klasyfikuje program do robienia wizytówek, jako profesjonalnego narzędzia umożliwiające tworzenie wysokiej jakości projektów, jest fakt, że nie mają one możliwości zapisania projektów jako plików grafiki wektorowej (np. eps). Projekt w grafice wektorowej jest koniecznym warunkiem do uzyskania dobrej jakości wizytówek oraz wykonania elementów w technice tłoczenia, druku wypukłego bądź użycia lakieru UV.

Polecanymi przez profesjonalistów narzędziami do projektowania wizytówek, które zapewniają szeroki wachlarz możliwości w samym procesie twórczym oraz możliwość zapisania projektu jako pliku grafiki wektorowej są programy do tworzenia grafiki, takie jak CorelDRAW lub Illustrator. Świetnym narzędziem są też programy dedykowane do składania i przygotowania publikacji do druku takie jak QarkXpress czy InDesign.

Kolejnym bardzo przydatnym na etapie projektowania wizytówek narzędziem jest Photoshop, program ten wykorzystujemy, kiedy na wizytówkach ma pojawić się grafika bitmapowa, czyli zdjęcia. Zawodowcy odradzają jednak tworzenia całego projektu w tym programie, ponieważ Photoshop nie ma możliwości zapisywania plików, jako grafiki wektorowej. A zapisywanie projektu jako bitmapy wiąże się z dużymi rozmiarami.

Projektowanie wizytówek nie jest tak proste, jak to może się wydawać. Dlatego, jeżeli oczekujecie Państwo profesjonalnych wizytówek warto zlecić zadanie zaprojektowania wizytówek grafikowi, posiadającemu odpowiednią wiedze i doświadczenie, niezbędne do stworzenia ciekawego projektu na wysokim poziomie, przy użyciu koniecznych do tego narzędzi, który spełni wasze wszystkie oczekiwania.