piątek, kwiecień 19, 2024 00:32

Wizytówki z foliowaniem matowym lub błysk

Wizytówki z foliowaniem to połączenie walorów estetycznych jak i względów praktycznych. Bardzo cienka warstwa folii, która może zostać nałożona na wydrukowaną wizytówkę zarówno z jednej jak i z drugiej strony, znacznie podwyższa właściwości wytrzymałościowe wizytówki. Dzięki temu niefortunne zamoczenie wizytówki uniemożliwia jej zniszczenie, a przypadkowe przedarcie podczas użytkowania staje się niemal niemożliwe.

Warto zwrócić uwagę, że wizytówka pokryta warstwą ochronną folii nie tylko ma dodatkowe walory estetyczne (uzyskiwanie przy użyciu matowej lub błyszczącej folii), ale także elementy nadrukowane nie są zagrożone starciem czy blaknięciem.

Wszystko to za sprawą sposobu nakładania folii na powierzchnie wizytówki. Dzieje się to pod naciskiem i przy użyciu podwyższonej temperatury. Dzięki temu, wizytówka staje się bardziej sztywna i odporna na uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne, a jednocześnie wygląda bardzo efektownie. Stosowanie takich wizytówek to rozwiązanie dla osób lub firm z branży, w której ceniona jest przede wszystkim odporność i wytrzymałość. Np. dla firm z branży budowlanej dodatkowe przesłanie płynące z foliowanej wizytówki informuje, że ta firma to solidny partner w interesach.